topnew

BUDOWNICTWO
ZEROENERGETYCZNE

TECHNOLOGIE DOSTĘPNE I ZDROWE

Rekuperatory RylkAir a wentylacja grawitacyjna  

W odróżnieniu od wentylacji grawitacyjnej rekuperator RylkAir umożliwia pełne wykorzystanie zysków energetycznych wewnętrznych i słonecznych. Ciepło z promieniowania słonecznego przechodzącego przez okna zaabsorbowane w mieszkaniu oraz zyski ciepła pochodzące od działalności ludzi i sprzętu domowego nie ulatniają się bezpośrednio do komina wentylacyjnego.

Ciepło to podlega rekuperacji i w dużej części jest zatrzymywane w mieszkaniu. Dzięki temu rekuperator RylkAir uzyskuje 60 razy więcej energii niż sam zużywa na napęd wentylatorów.

Dla każdego domu oznacza to kolosalne oszczędności energii i szybki zwrot poniesionych nakładów inwestycyjnych. Rekuperator może być dekoracyjnie dopasowany do każdego wnętrza poprzez zabudowę w ścianie lub wykorzystanie osłony dekoracyjnej.bilans rekuperatory

Rekuperator RylkAir w cenie 1159 złotych brutto przynosi rocznie oszczędności rzędu 400-600 złotych. Dla większości lokali mieszkalnych prosty czas zwrotu inwestycji wynosi około 2 - 3 lat. Do dokładnego obliczenia oszczędności, jakie możecie osiągnąć Państwo w swoim domu służy model ekonomiczny do pobrania obok. Model wymaga podania ilości osób zamieszkujących lokal, ilości wentylowanego powietrza, powierzchni i usytuowania okien, przepuszczalności energii słonecznej przez okna, ilości stopniodni zależnej od lokalizacji geograficznej (do wyboru z listy miejscowości) oraz ceny energii w zależności od wykorzystanego źródła.


Rekuperatory - zysk energetyczny Rekuperatory - zysk energetyczny