topnew

BUDOWNICTWO
ZEROENERGETYCZNE

TECHNOLOGIE DOSTĘPNE I ZDROWE

Teraz bardziej niż kiedykolwiek opłaca się oszczędzać energię z wykorzystaniem wentylacji z odzyskiem ciepła RylkAir.

10 powodów dla których warto zastosować system wentylacji RylkAir w Państwa domu lub mieszkaniu:


1. Zysk ekonomiczny.

Zastosowanie wentylacji z odzyskiem ciepła zapewnia przy minimalnym ryzyku poziom zysku nieosiągalny dla żadnej instytucji finansowej. Inwestycja finansowana nawet kredytem bankowym przynosi zysk godny pozazdroszczenia. Sprawdź szczegółową kalkulację na stronie porównanie zysku.
 
 
 
2. Lepsze samopoczucie i większa chęć do życia.

Długotrwałe przebywanie w źle wentylowanych pomieszczeniach pogarsza stan zdrowia, obniża stopień koncentracji, powoduje rozdrażnienie i gorsze samopoczucie. Aparat RylkAir stale i nieprzerwanie dostarcza do naszych mieszkań świeże powietrze z zewnątrz polepszając stan ogólny mikrośrodowiska wewnętrznego. Poprawa samopoczucia wyraźnie widoczna już po kilku tygodniach stosowania systemu.
 
 
3. Redukcja wilgotności powietrza.

Powstający w mieszkaniu nadmiar pary wodnej kumuluje się w źle wentylowanych pomieszczeniach i w dłuższym okresie czasu prowadzi do bardzo niekorzystnych zjawisk takich jak: porost pleśni chorobotwórczych, degradacja stanu technicznego budynku czy obniżenie komfortu zamieszkiwania. Aparat wentylacyjny RylkAir dzięki wymianie ciepła usuwa nadmiar wilgotności z powietrza zapewniając należyty stan lokali mieszkalnych, ograniczając rozwój chorobotwórczych pleśni oraz przywraca komfort mieszkańcom.
 
 
4. Filtracja cząstek stałych.

Dzięki rozbudowanej powierzchni czynnej wymiennika moduł RylkAir zatrzymuje większość cząstek stałych znajdujących się w powietrzu zewnętrznym. Dla użytkowników oznacza to mniejszą ilość pyłu i sadzy ulicznej oraz pyłków roślin alergennych w pomieszczeniach.
 
 
5. Doskonała higiena systemu.

Konstrukcja aparatu od początku koncepcji zakładała konieczność dokładnego czyszczenia. Dla wygody użytkownika rekuperator zaprojektowano tak, aby ta niezbędna czynność była tak prosta jak wyjęcie wkładu wymiennika i włożenie go do pralki automatycznej. Krótkie przewody ścienne lub okienne umożliwiają łatwe ich mycie.
 
 
6. Ochrona przed uciążliwymi owadami.

Otwieranie okna konieczne do zapewnienia większej ilości powietrza wentylacyjnego każdorazowo naraża nas na ryzyko napływu uciążliwych owadów typu komary, muchy czy meszki. Dzięki urządzeniu RylkAir nie musisz otwierać okna ciesząc się tylko z zalet zapachu wiosennego powietrza.
 
 
7. Ochrona przed hałasem ulicznym.

Aparaty wentylacyjne RylkAir zasysają powietrze zewnętrzne przez zabudowane w ścianie kanały. Rozwiązanie to w porównaniu z otwartymi oknami ogranicza znacznie przedostawanie się do wnętrza fal dźwiękowych.
 
 
8. Bezpieczeństwo domowników i dobytku osobistego.

Ile razy chciałeś otworzyć w nocy okno, ale nie mogłeś spać w obawie przed włamaniem ? Aparat wentylacyjny RylkAir zapewnia Ci ciągły napływ świeżego powietrza i spokojny sen przy szczelnie zamkniętych oknach.

 
9. Zdecentralizowane działanie systemu.

Dzięki koncepcji indywidualnej aparat wentylacyjny RylkAir zapewnia możliwość regulacji natężenia podgrzewania / chłodzenia powietrza każdemu użytkownikowi domu z osobna. Montaż nie wymaga kłopotliwego systemu kanałów wentylacyjnych oplatających dom. Dodatkowo w przypadku awarii jednego urządzenia nie ma niebezpieczeństwa całkowitej utraty wentylacji w budynku.
 
 
10. Ochrona środowiska dla przyszłych pokoleń.

Redukcja zużycia energii w naszym domu ogranicza przetwarzanie kopalnych, nieodnawialnych surowców energetycznych i co za tym idzie emisję szkodliwych dla środowiska substancji gazowych. Korzystając z wymiany ciepła w aparacie RylkAir chronimy środowisko dla naszych dzieci.