Main_final

BUDOWNICTWO
ZEROENERGETYCZNE

TECHNOLOGIE DOSTĘPNE I ZDROWE

Jak można ogrzewać mieszkanie ?

Prawie każde mieszkanie w budynku wielorodzinnym styka się częściowo z innymi lokalami mieszkalnymi i dzięki temu traci dużo mniej ciepła do otoczenia niż dom jednorodzinny. Taka sytuacja daje konstruktorom dużo większe możliwości redukcji zapotrzebowania na ciepło w porównaniu do budynków wolnostojących. W efekcie każde mieszkanie oprócz szczytowych łatwiej jest ogrzać sposobami niekonwencjonalnymi np. słońcem.

Mieszkanie ogrzewane słońcem Biorąc pod uwagę fakt iż znacząca część całości strat cieplnych jakie ma takie mieszkanie pochodzi od wentylacji zastosowanie odzysku ciepła z wentylacji mechanicznej redukuje drastycznie i tak już małe zapotrzebowanie na ciepło.
Mieszkanie takie może być więc z powodzeniem ogrzewane proporcjonalnie mniejsza ilością paneli RymSol niż budynki wolnostojące. Często dla większych bloków mieszkalnych zupełnie wystarczające będzie zastosowanie pasa paneli okalającego szczyty budynku i indywidualnych aparatów wentylacyjnych z odzyskiem ciepła RylkAir.
Możliwości zastosowania systemu RymSol ? RylkAir zależą oczywiście od położenia i nasłonecznienia budynku, ale w większości przypadków powinny przynieść rewolucyjne rezultaty w zakresie oszczędności energii. Dokładne określenie przydatności systemu można określić zgładzając się do naszej firmy z planami budynku. Konsultacje takie wykonujemy dla naszych klientów bezpłatnie nawet jeśli zastosowanie systemu okazałoby się nieopłacalne.