Main_final

BUDOWNICTWO
ZEROENERGETYCZNE

TECHNOLOGIE DOSTĘPNE I ZDROWE

Ogrzewanie jakie zastosujemy w naszym nowo-budowanym wymarzonym domu powinno spełniać swoje zadanie bez zarzutu przez co najmniej 15 lat bez większych remontów i napraw. Oprócz niezawodności technicznej życzylibyśmy sobie aby ogrzewanie to kosztowało nas jak najmniej w fazie inwestycji i potem w eksploatacji.
Problem jednak polega na tym, że systemy tanie w budowie jak np. ogrzewanie elektryczne zwykle kosztują nas więcej w trakcie użytkowania a systemy droższe w budowie jak ogrzewanie centralne kosztują mniej w eksploatacji.

 

 

Decyzja każdego z nas podlega w takim przypadku wielu indywidualnym czynnikom finansowym jak plany zawodowe, inwestycyjne, oczekiwane dochody w przyszłości. Wybór nie jest ograniczony przez czynniki stricte ekonomiczne. Ogrzewanie słoneczneRzadko kupujący ogrzewanie z kotłem gazowym oblicza faktyczny czas zwrotu inwestycji w porównaniu z droższym w eksploatacji systemem zapewniającym ogrzewanie elektryczne.

W przypadku systemów innowacyjnych, których walorów użytkowych nie znamy jeszcze z własnego doświadczenia chcielibyśmy jednak dostrzec wyraźny zysk ekonomiczny aby zdecydować się na taką inwestycję. Takie zyski może nam już dzisiaj zapewnić ogrzewanie słoneczne. Minimalnie droższe w nakładach inwestycyjnych ogrzewanie słoneczne jest przecież zupełnie darmowe w eksploatacji i w dobrze zaprojektowanych domach pasywnych może być jednym źródłem ciepła obok zysków wewnętrznych. System RymSol wspomagany wentylacją RylkAir zapewnia darmowe ogrzewanie słoneczne już za około 10-20 % większą inwestycję w porównaniu z tradycyjnym systemem jakim jest ogrzewanie centralne z kotłem i grzejnikami.